Помста Першодрукаря

Станіслав Росовецький – Помста Першодрукаря

Анотація. Руйнування могили першодрукаря Івана Федоровича й ліквідація у перші роки незалежності його музею у Львові викликають до життя примару Першодрукаря, а з нею і цілу низку інших прикрих, а часом і комічних наслідків. Дія роману розвивається в наші дні й паралельно в далекому минулому. Автор пропонує белетристичну розгадку таємниці смерті Івана Федорова, створену за допомогою майстерного поєднання кількох різновидів гостросюжетної прози – в книзі вдало переплітаються детективний, історичний, пригодницький і містичний жанри, даруючи справжню насолоду аматорам інтелектуального читання.

Художня історична проза – це одне з вікон, що дозволяють зазирнути в минуле свого народу або іноземне. Її внутрішній світ будується на достовірній фактичній основі й дозволяє читачеві отримати правдиву інформацію про давнину. Також закони жанру не передбачають тут такої безвиході й цинізму, як прийнято в хорорах, історична проза бореться за краще в людині.

Крім того читаття її не викликає ефекту наркотичного звикання, від якого страждають запійні читачі нескінченної низки пригод в одному й тому ж назавжди змайстрованому фантастичному світі, тому, що читання історичної прози – це процес інтелектуальний.

Отримання й засвоєння нових історичних знань поєднуються тут зі складним естетичним процесом осягнення краси й своєрідності раніше невідомого, а саме яскравих і самобутніх людей, подій, речей, явищ і уявлень, здавалося б, давно забутих у сучасному суспільстві. Здавалося б – оскільки насправді наша сучасність тисячею ниток-пережитків пов’язана з вітчизняною й іноземною старовиною…

Ключові слова: Іван Федоров, Першодрукар, руйнування львівського музею Першодрукаря у 90-ті роки ХХ ст., гостросюжетний роман, історичний, химерна проза, детектив, пригоди, містика.

Вперше надруковано: Росовецький С. К. Помста Першодрукаря: роман. Київ: Гамазин; Зелений пес, 2009. 240 с. (Серія «VIP-зона»).

Використано ескізи С. К. Росовецького до видання

С. К. Росовецький. Першодрукар Іван Федоров. Туш, папір. (2009)

С. К. Росовецький. Ескіз титульного аркуша. Акварель. (2009).